II. PRZEPISY OGÓLNE

1. Miejscem rozgrywek Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej jest Orlik w Bojanowie

2.W każdej zgłoszonej drużynie może brać udział 20 zawodników

3. Każda drużyna posiada swojego kierownika, który zgłasza drużynę i odpowiada za wszelkie sprawy związane z drużyną

4. Podpisując zgłoszenie kierownik oświadcza, że wszyscy uczestnicy są zdrowi i nie maja przeciwwskazań zdrowotnych do gry w piłkę nożną oraz, że zawodnicy są ubezpieczeni od następstw nieszczęśliwych wypadków NW

5. W przypadku jakiegokolwiek nieszczęśliwego wypadku, który spowodował utratę zdrowia własnego oraz u osób drugich odpowiedzialność prawna spada na sprawcę.

6. W przypadku obecności w drużynie nieletnich, kierownik musi posiadać pisemną zgodę rodziców lub opiekunów prawnych na udział ich podopiecznych w rozgrywkach oraz posiadać pisemne oświadczenie rodziców lub opiekunów prawnych nieletnich, że zapoznali się z regulaminem i warunkami uczestnictwa ich podopiecznych w rozgrywkach, akceptują je i wyrażają zgodę na ich udział.

7. Kierownik bierze odpowiedzialność za osoby nieletnie występujące w jego drużynie.

8. Do dyspozycji drużyn oddane jest boisko wielofunkcyjne ze sztuczną nawierzchnią wymagające butów piłkarskich z płaską podeszwą , dopuszcza się  buty halowe i tzw. śniegowe oraz lanki - zakaz gry w wkrętach

9. Mecze rozgrywane będą w poniedziałek, wtorek, środę (wyjątkowo może to być inny dzień tygodnia (uzależnione od warunków atmosferycznych).

10. Organizator wspólnie z Sędzią decydują o rozegraniu zawodów w danym dniu.

11. Mecze rozgrywane w godzinach 18:00 - 21:00

12. Rozpoczęcie rozgrywek: 3 marzec oraz 15 lipiec 2014 ( przewidywane zakończenie listopad 2014) - w okresie letnim będzie tez tygodniowa przerwa w rozgrywkach

13. Po rozegraniu 4 kolejek lista zawodników zostanie zamknięta , organizatorzy mogą sprawdzać tożsamość graczy występujących w turnieju. w rundzie rewanżowej kierownik drużyny będzie mógł dopisać nowych zawodników - maksymalnie 3, zawodnik który wystąpił w meczu jednej drużyny barwy może zmienić dopiero w następnej rundzie

14. Organizatorzy mogą przyznać walkowera lub wykluczyć drużynę za nie zastosowanie się do regulaminu, w rundzie można przełożyć tylko jeden mecz - należy to zgłosić do organizatora 48 h przed spotkaniem

15. Organizator zapewnia wyłącznie doraźną pomoc przy urazach, powstałych w czasie gry(opatrzenie otarć, dezynfekcja ran, zabezpieczenie ran - plaster, bandaż ), natomiast nie ponosi odpowiedzialności prawnej za udział w rozgrywkach osób chorych i wynikające z tego powodu wypadki, oraz skutki wypadków w czasie gry każdego z zawodników.

16. Ze względu na bezpieczeństwo osób (np. przeciwnika) zawodnicy nie mogą grać w okularach, łańcuszkach itp.

17.  Za udział w rozgrywkach drużyny zobowiązane są do wpłacenia wpisowego w wysokości 50 zł..

18.  Wszystkie drużyny otrzymają puchary za udział w lidze. Przewiduje się ponadto nagrodę dla najlepszego zawodnika, najlepszego bramkarza oraz nagrodę fair-play.

19.  Prowadzona będzie klasyfikacja najlepszego strzelca rozgrywek, który na zakończenie również zostanie nagrodzony.

większa ilość zdobytych bramek

3.  Za zwycięstwo w meczu przyznaje się 3 punkty za remis jeden, porażka zero punktów.

4.  W przypadku nie stawienia się drużyny na mecz sędzia przyznaje walkower 5-0 oraz trzy ujemne pkt

IV. PRZEPISY GRY

1. Mecz składa się z dwóch równych części po 20 minut każda - przerwa 5 minutowa

2. Drużyny grają po 6 zawodników, w tym jeden bramkarz w stroju odróżniającym się od pozostałych zawodników drużyny.

3. Aby mecz mógł się rozpocząć na boisku musi znajdować się minimum 4 zawodników każdej z drużyn.

4. Walkower orzeka sędzia po upływie 10 minut od przewidzianego czasu rozpoczęcia rozgrywek.

5. Zmiany są lotne wyłącznie w strefie zmian.

6. Strefą zmian określony jest obszar przy ławce zawodników rezerwowych drużyny.

7. Piłka z autu jest wybijana nogą - nie może być w ruchu

8. Bramkarz wprowadza piłkę do gry ręką podając ją do zawodnika (piłka musi opuścić pole karne). Bramkarz nie możne prze kopnąć piłki za połowę - odgwizdywany jest wtedy rzut pośredni z połowy boiska

9. Drużyna ma 4 sekundy na wprowadzenie piłki do gry.

10. Zawodnik drużyny przeciwnej powinien znajdować się 5 metrów od miejsca wybijania autu, rzutu rożnego, bądź rzutu wolnego. Zawodnik sam niezwłocznie odchodzi na przepisową odległość, nie czekając na znak sędziego. Uporczywe blokowanie wybicia piłki karane jest karą 2 minutową.

11. Sędziowie mają prawo usuwać zawodników na kary czasowe: 2 oraz  5 minut.

12. W przypadku poważnie rażących fauli lub wybitnie niesportowych zachowań sędziowie mają prawo usunąć zawodnika z pola gry (czerwona kartka).

13. Czerwona kartka dyskwalifikuje zawodnika nią ukaranego z udziału w bieżących zawodach oraz jednym kolejnym meczu.

14. Drużyna, w której występował ukarany zawodnik, po 5 minutach od wznowienia gry po wykluczeniu, ma prawo wprowadzić innego zawodnika.

15. Zawodnik powraca na boisko po wyraźnym wskazaniu sędziego.

16. Drużyna gra w osłabieniu przez okres trwania kary - w przypadku utraty bramki przez drużynę grającą w osłabieniu zawodnik powraca na boisko (nie dotyczy przewinień ukaranych czerwoną kartką).
    zakazana jest gra wślizgami w kontakcie z przeciwnikiem, w przypadku ratowania piłki i gdy sytuacja nie zagraża innemu graczowi można wykonać ten element gry.

17. Przepis o spalonym nie obowiązuje.

18. W pozostałych przypadkach mają zastosowanie przepisy PZPN.

19. Stroje piłkarskie:
        Drużyny ubrane są w kompletne stroje piłkarskie z widocznymi numerami na koszulkach.
        strój bramkarski powinien odróżniać się kolorem od strojów zawodników z pola
        Kapitan powinien mieć na ramieniu opaskę kapitańską.
        W przypadku braku strojów dla nowych drużyn organizatorzy zapewniają narzutki.

W przypadku wybicia piłki za orlik - piłkę szuka drużyna, która ją wybiła

V. PRZEPISY KOŃCOWE

Wszyscy uczestnicy zawodów zobowiązani są do przestrzegania regulaminu obiektu sportowego „Orlik” w Bojanowie
    Wszyscy uczestnicy zobowiązani są zapoznać się z niniejszym regulaminem i przestrzegać go podczas rozgrywek.
     Do ostatecznej interpretacji powyższego regulaminu uprawniony jest jedynie Organizator